Just another weblog
Wednesday December 11th 2019

Ile kosztują usługi podologa?

Podolog to specjalista, który zajmuje się zarówno chorymi, jak i zdrowymi stopami. Choć nie jest lekarzem, jego praca i usługi są ważne, do tego stopnia, że każdy z nas powinien raz do roku udać się do tego specjalisty. Osoby core na cukrzycę powinny regularnie, najlepiej raz na miesiąc korzystać z porad podologa.

Grzybica paznokcia – nie lekceważ jej

Grzybica paznokcia często jest bagatelizowana. Jednak warto wdrożyć odpowiednie leczenie, aby pozbyć się tego uciążliwego i nieestetycznego problemu. Otóż trzeba pamiętać, że konieczna jest wizyta u specjalisty i leczenie, gdyż grzybica sama nie przejdzie, a jeszcze dodatkowo może się rozprzestrzenić. Można udać się np. do podologa, który zaleci wykonanie odpowiednich testów mykologicznych, aby poznać jaka bakteria, czy grzyb zaatakować paznokcie. Z wynikami można udać się do dermatologa, który wdroży odpowiednią antybiotykoterapie. Jednak warto ponownie udać się też do podologa, który może zastosować specjalistyczne oczyszczanie paznokci, a także ozonoterapię. Oba te zabiegi są niebolesne.

Ile kosztują usługi podologa?

Tak naprawdę ceny mogą się różnić. Wszystko zależy od wielkości miasta. Pierwsza wizyta to zazwyczaj koszt około 100 złotych. Oczywiście poza wywiadem podolog przeprowadza również badania. Sam koszt pedicuru podologicznego wynosi od 100 do 150 zł, jednak w przypadku osób chorych na cukrzyce może być większy. Terapia na pękające stopy wynosi 150 złotych. Warto również skorzystać z masażu stóp, czy też rekonstrukcji płytki paznokcia.

Więcej: https://kosmetolog-gdynia.pl/podologia/

More from category

Dlaczego diabetycy powinni korzystać z usług podologa?
Dlaczego diabetycy powinni korzystać z usług podologa?

Podolog choć sam nie jest lekarzem, pełni bardzo ważną rolę w profilaktyce i ochronie skóry stóp i paznokci. [Read More]

Dlaczego warto udać się do podologa?
Dlaczego warto udać się do podologa?

Podologia jest nauką o stopach. Choć sam podolog nie jest lekarzem, to wbrew pozorom jego usługi niekiedy są [Read More]

Interesting Sites

    Archives