Just another weblog
Wednesday December 11th 2019

Dlaczego warto udać się do podologa?

Podologia jest nauką o stopach. Choć sam podolog nie jest lekarzem, to wbrew pozorom jego usługi niekiedy są niezastąpione. Warto również wiedzieć, że podolog może współpracować zarówno z chirurgiem, a także dermatologiem, aby leczenie pacjenta było skuteczne. Oczywiście sam podolog nie może wypisywać recept, czy tez skierowań, a jednak przeprowadza drobne zabiegi.

Podolog- czy to nowy zawód?

Leczeniem stóp zajmowano się już w Starożytności. Również w okresie Średniowiecza poświęcano tej tematyce wiele publikacji. Choć tak naprawdę pierwsze Towarzystwo Podologiczne powstało dopiero w XIX wieku. W Polsce podolog został wpisany, jako zawód dopiero w 2015 roku. Od tego czasu popularność usług podologa cały czas rośnie. Trudno się temu dziwić, skoro z problemem wrastających paznokci można udać się do tego specjalisty, a nie trzeba odwiedzać chirurga, który niejednokrotnie zaleci całkowite usunięcie paznokcia.

Kto powinien korzystać z usług podologa?

Tak naprawdę każdy profilaktycznie powinien raz na jakiś czas udać się do specjalisty od stóp. Jednak na wizytę obowiązkowo powinny udać się osoby, które wyczynowo uprawiają sporty, a także cierpiące na cukrzyce. Również w przypadku źle wykonanego manicure wizyta u podologa jest potrzeba. W przypadku wrastających paznokci, czy też odcisków należy czym prędzej udać się do gabinetu podologicznego, gdzie specjalista może wykonać usunięcie odcisku, czy też założenie specjalnej klamry. Dzięki temu paznokieć nie będzie wrastał, a jego usunięcie nie będzie konieczne.

More from category

Ile kosztują usługi podologa?
Ile kosztują usługi podologa?

Podolog to specjalista, który zajmuje się zarówno chorymi, jak i zdrowymi stopami. Choć nie jest lekarzem, jego [Read More]

Dlaczego diabetycy powinni korzystać z usług podologa?
Dlaczego diabetycy powinni korzystać z usług podologa?

Podolog choć sam nie jest lekarzem, pełni bardzo ważną rolę w profilaktyce i ochronie skóry stóp i paznokci. [Read More]

Interesting Sites

    Archives